TOPlist

Zpronevěřil majetek sázkové kanceláře. Teď má trable

Kriminalisté zahájili trestní stíhání jednadvacetiletého muže, který je obviněn ze zpronevěry svěřeného majetku. Muž obstarával v Ledči nad Sázavou služby pro sázkovou společnost, které svým jednáním způsobil škodu za více jak šedesát tisíc korun.

Jednadvacetiletý muž z Havlíčkobrodska uzavřel na podzim roku 2013 smlouvu se společností zabývající se sázkami. Na základě této smlouvy poskytoval pro sázkovou společnost ve své provozovně v Ledči nad Sázavou služby spočívající v obsluze sázkového terminálu, příjmu sázenek, prodeji losů a dobíjení kreditů do mobilních telefonů. Tyto služby obstarával v období od září roku 2013 do října loňského roku. Během loňského podzimu ale společnosti neodvedl tržbu v celkové výši přes šest tisíc korun. Obviněný navíc společnosti odmítl vydat zařízení, které do jeho provozovny nainstalovala. Jedná se zejména o výpočetní techniku, trezor a další příslušenství. Společnost vyčíslila celkovou škodu na téměř 61 tisíc korun.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání muže pro přečin zpronevěry. Kriminalisté veškeré okolnosti případu dále vyšetřují, obviněnému v případě prokázání viny hrozí až dva roky vězení, zákaz činnosti nebo propadnutí věci či jiné majetkové hodnoty.

por. Bc. Monika Pátková

Inzerce