TOPlist

Žofín patřil dětem, akci si pro ně připravili policisté z krajského ředitelství a dopravního inspektorátu

Ve středu mezi devátou a šestnáctou hodinou se policistky z Oddělení tisku a prevence pražského krajského ředitelství účastnily spolu se svými kolegy z dopravní služby prvního policejního obvodu dětského dne na Žofíně.

Stovky dětí z širokého okolí si zaskotačily s teamem animátorů, zazpívaly s herečkou Evou Hruškovou nebo skupinou Kašpárek v rohlíku a na nejrůznějších stanovištích si vyzkoušely svoje dovednosti a znalosti. Školákům se věnovali například hasiči, strážníci nebo výtvarníci z Karlova mostu a rovněž i pražská policie.

U stánku policejních preventistek se vystřídaly děti od nejmenších předškoláčků až po žáky šestých tříd. Policistky pak dětem pokládaly různé otázky týkající se bezpečnosti, osobní ochrany nebo silničního provozu a zadaly jim tématické testy a kvízy. Za správné zodpovězení je poté čekala odměna v podobě záložek do knih, omalovánek, pexesa nebo vystřihovánek a skládaček policejního auta.

Dopravní policisté pak dokonce ty nejhodnější a nejšikovnější žáčky posadili do služebního vozidla a předvedli jim práci s vysílačkou nebo majáky. Pro některé děti to byl doslova dechberoucí zážitek a vždy jim vykouzlil úsměv na tváři. Dospělý doprovod si rovněž přišel na své – mohl si totiž prohlédnout radar snímající rychlost jízdy, zastavovací pásy a vyzkoušet si i orientační dechovou zkoušku.

Inzerce