TOPlist

Znovu usedl za volat a znovu ujížděl před policisty. Ani tentokrát se mu ale nepodařilo ujet

Minulý týden ve čtvrtek 14.3. jsme na lince 158 přijali oznámení od řidiče, že mezi obcí Skalice a Skalička ohrožuje bezpečnost silničního provozu osobní vozidlo značky Ford Mondeo bez státních poznávacích značek. Okamžitě auto vyjely hledat dvě policejní hlídky. Shodou okolností si podezřelého vozidla v protisměru za obcí Vlkov všimli policisté z odboru služby pro zbraně a bezpečnostního materiálu vracející se z kontrolní činnosti a puštěním majáků vyzvali řidiče k zastavení. Muž však nereagoval a začal ujíždět.

Policisté své auto otočili a dali se ho pronásledovat. Mondeo náhle vyjelo u Vachkova mostu vpravo ze silnice a pokračovalo polem, kde po cca 200 m zastavilo, a řidič se dal na útěk směrem ke Smržovu.  Po necelém 0,5 km běhu se policistovi vzdal. Pravděpodobně přecenil své síly, protože po pár minutách začal těžce dýchat a musela mu být zavolána rychlá lékařská služba, která ho převezla za asistence policisty do hradecké fakultní nemocnice k vyšetření. Lékař neshledal důvody jeho hospitalizace, proto mohl být převezen na policejní služebnu, k provedení dalších úkonů.

Muž byl podroben dechové zkoušce s negativním výsledkem. Pozitivní výsledek však měl test na návykové látky a to na přítomnost amfetaminu/metamfetaminu. Odebraná krev potvrdila přítomnost pervitinu v množství 384,4 ng/ml. Policisté zjistili, že 29letý muž ujížděl 6.3. strážníkům městské policie, kdy u okružní křižovatky Koruna v Hradci Králové havaroval. Psali jsme zde. 

Policisté muže obvinili z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až dva roky odnětí svobody. Aby nemohl pokračovat v páchání trestné činnosti, podali policisté podnět ke státnímu zástupci na vzetí do vazby. V sobotních dopoledních hodinách soudce návrhu vyhověl a muže do vazby poslal.

Obviněný muž má celkem 11 záznamů v rejstříku trestů týkající se převážně trestných činů majetkového charakteru a maření výkonu úředního rozhodnutí, za které byl nepodmíněně odsouzen dohromady na 14 let. Od 24. února, kdy byl naposledy propuštěn z vězení, byl již třikrát přistižen při řízení vozidla, ačkoliv má zákaz řízení všech motorových vozidel viz. původní zpráva, z čehož dvakrát navíc ujížděl hlídce.

Inzerce