TOPlist

Zloděj skončil za mřížemi, postupně teď přiznává, kde všude kradl

Obviněný ze spáchání přečinů krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci je od 23. prosince 2015 čtyřicetiletý muž ze Šternberku. Zloděj s dlouholetou praxí a zkušenostmi je od vánočních svátků ve vazební věznici.

Dne 23. prosince 2015 kolem 9.40 hodin přijali policisté o vloupání do rekreační chaty v k. ú. Droždín. Oznamovatel uvedl, že jsou na chatě vidět zjevné stopy po vloupání. Byly poškozeny dveře a skleněná výplň okna. Dále oznámil, že se za chatou schovával podezřelý muž, a prosil ho, aby nevolal policisty. Pak se dal na útěk směrem k obci Samotišky.

Nebyla to neznámá tvář

Policisté po přijatém oznámení ihned vyrazili uvedeným směrem a v obci Samotišky na ulici Pod Kopečkem opravdu kolem 9:45 hodin zadrželi podezřelého muže odpovídajícího popisu oznamovatele. Pro policisty již známou tvář pak převezli na obvodní oddělení Velká Bystřice k dalším úkonům. Pachatel se postupně začal přiznávat k trestné činnosti, které se aktivně věnoval od léta 2015. Policistům se přiznal celkem k 26 vloupáním do rekreačních chat a objektů v obcích Dolany, Samotišky, Droždín, Svatý Kopeček, Křelov, anebo v jejich blízkém okolí. Nedá se vyloučit, že počet vykradených objektů tímto pachatelem je konečný.

Vše, co šlo prodat, mizelo

Z rekreačních chat po nezvaných návštěvách obviněného muže zmizelo vše, co se dalo jen trochu zpeněžit. Jednalo se například o pracovní nářadí, elektrické spotřebiče, jídlo, alkohol, čerpadla, kompresory, kuchyňské nádobí a jiné vybavení kuchyně, televizory nebo také oblečení a obuv.

Z výpovědí majitelů a po doložení potřebných dokumentů byla vyčíslena celková výše škody odcizených věcí, která se vyšplhala na téměř 95 tisíc korun. Poškozením objektů a jejich vnitřního vybavení byla škoda vyčíslena na dalších 56 tisíc korun. Obviněnému muži nyní hrozí až pět let za mřížemi.

por. Mgr. Bc. Marie Štrbáková

Inzerce