TOPlist

Zkušené kriminalisty neoklamal. Vyšlo najevo, že si loupežné přepadení vymyslel

Na sklonku loňského roku přijali táborští policisté oznámení muže (28) z Teplicka. Dle jeho výpovědi byl ve městě Táboře oloupen. Ve chvíli, kdy odcházel od svého zaparkovaného nákladního vozu do nedaleké prodejny potravin nakoupit si občerstvení, mělo vedle něj zastavit tmavé vozidlo tovární značky BMW. Muž na místě spolujezdce na poškozeného namířil střelnou zbraň a vyzval jej k vydání peněženky, kterou držel v ruce. Ten mu ji v obavě o svůj život vydal a vozidlo rychle odjelo pryč. Mladík tak přišel o své a zároveň firemní peníze v celkové částce bezmála 11 000 korun.

Pravdu odhalil úterní výslech

Do šetření tohoto závažného trestného činu, tedy zločinu loupeže, se zapojili kriminalisté – tzv. „násilníci“, tedy specialisté na odhalování závažné násilné trestné činnosti. Jak vlastní šetření ukázalo, zkušení kriminalisté záhy objevili ve výpovědi poškozeného nesrovnalosti a zároveň i zajištěné důkazní materiály, včetně záběrů z bezpečnostních kamer, zpochybnily mladíkova tvrzení. Ten se tak při úterním výslechu doznal, že si celou událost vymyslel.

Tímto jednání se však sám dopustil porušení zákona, a to přestupku křivého vysvětlení dle ustanovení § 47a odstavce 1 zákona č. 200/1990 Sb., který je sankcionován pokutou až do výše 50 000 korun. O potrestání mladého muže a výši jeho trestu bude následně rozhodovat přestupkový orgán příslušného městského úřadu.

por. Mgr. Miroslav Doubek

Inzerce