TOPlist

Zfetovaná řidička se zákazem řízení opět usedla za volant

Uherskohradišťští policisté spatřili v úterý 7. října před druhou hodinou odpoledne projíždět Kunovicemi červenou Škodu Octavia a v ní řidičku, o níž věděli, že má zákaz řízení. Před čtrnácti dny jí právě za porušení zákazu řízení sdělovali podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Policisté ji i auto zastavili a začali s ní řešit její další porušení zákazu řízení. Kromě toho ji samozřejmě vyzvali k dechové zkoušce na alkohol, která byla negativní. Ovšem test na drogy potvrdil, že mladá žena není střízlivá, protože je pod vlivem drogy pervitin. Policisté ji převezli na policejní oddělení a začali řešit přestupek za řízení pod vlivem drogy, kdy jí hrozí dvacetitisícová pokuta. Stejně policisté s touto čtyřiadvacetiletou ženou přebývající ve Starém Městě začali řešit podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, jehož spáchání zákon trestá až dvouletým vězením a zákazem řízení až na deset let.

Jednu z kaucí, které dopravní policisté v uplynulém týdnu uložili, si vysloužil pětatřicetiletý muž z Hodonínska. Na své silniční yamaze jel v neděli odpoledne po silnici I/50 okolo Buchlovic rychlostí 125 km/h. Uherskohradišťští dopravní policisté tohoto motorkáře přistihli při jízdě ve vysoké rychlosti v posledních dvanácti měsících již podruhé, a tak v tomto případě může očekávat zákaz řízení od šesti měsíců do jednoho roku a pokutu do pěti tisíc korun. Vzhledem k závažnosti přestupku a výši hrozící sankce mu policisté uložili sankci ve výši pěti tisíc korun.

[tiskovka]por. Mgr. Aleš Mergental
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce