TOPlist

Ženy napadly návštěvnici podniku. Zaútočily i na muže, který napadenou bránil

Policejní komisař zahájil trestní stíhání dvou žen ve věku jednadvacet a třiadvacet let, obě z Jihlavy. Ženy byly obviněny ze spáchání přečinu ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví. V polovině loňského září v Jihlavě fyzicky napadly ženu a poté i muže, který se snažil napadenou bránit.

V neděli 13. září byly v zábavním podniku na ulici Březinova. Kolem čtvrté hodiny došlo mezi ženami, které byly pod vlivem alkoholu, a další návštěvnicí podniku k drobnější rozepři. Na tanečním parketu pak začaly obě obviněné do sedmadvacetileté ženy nejprve strkat, poté ji uchopily za vlasy, a větší intenzitou ji cloumaly hlavou. Napadená žena se několikrát udeřila hlavou o podlahu.

Ženy muže kopaly a škrábaly

V násilí útočnice pokračovaly i před vstupem do podniku, kam se přesunuly. Venku se ženám pokusil v dalším násilí vůči napadené zabránit čtyřiatřicetiletý muž, obě ho ale také fyzicky napadly. Muže kopaly a škrábaly. Po útoku musela napadená žena vyhledat lékařské ošetření v nemocnici, kde byla hospitalizována. Utrpěla mimo jiné otřes mozku. Drobnější zranění měl i napadený muž. Ihned poté, co policisté přijali trestní oznámení, začali případ prověřovat. Místo činu ohledali a zadokumentovali. Dále policisté zjistili totožnost obou podezřelých žen. Provedli výslechy osob a vyžádali si také lékařské zprávy.

Léčení napadené ženy si vyžádalo několikadenní hospitalizaci a následné přibližně tři týdny trvající zdravotní obtíže.

Napadený muž měl po útoku zejména zhmožděniny a povrchové oděrky. Policisté shromáždili důkazy a poté zahájili trestní stíhání obou žen, případ dále vyšetřují.

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

Inzerce