TOPlist

Ženu na Liberecku pravděpodobně usmrtil automobil, jehož řidič z místa ujel

V odpoledních hodinách byla v sobotu poblíž benzinové čerpací stanice Shell v Příšovicích nalezena v příkopu mrtvá žena. Zřejmě ji srazil řidič vozu a ujel.

V sobotu kolem třetí hodiny odpoledne přijal operační důstojník na bezplatnou tísňovou linku oznámení o nálezu mrtvé ženy poblíž silnice R10 ve směru od Liberce na Prahu. Jednalo se o souběžnou silnici vedoucí kolem benzinové čerpací stanice Shell v Příšovicích. Žena byla nalezena bez známek života v přilehlém příkopu.

Na místě pracoval policejní výjezd, přičemž při ohledání místa, kde byla žena nalezena, ale i blízkého okolí, našli policisté úlomky z vozidla. Vše tedy zatím nasvědčuje tomu, že ženu někdo srazil vozidlem, neposkytl jí žádnou pomoc a ujel. Úlomky pocházejí pravděpodobně z osobního vozu Škoda Felicia.

V současné době se případem již zabývají kriminalisté. Totožnost ženy již znají. Mělo by se jednat o ženu ve věku 47 let, zbavenou svéprávnosti. Pro okolí byla známou osobou, velice často se údajně pohybovala poblíž čerpací stanice, ale bývala viděna i v objektu benzínky. Kriminalisté nyní mapují pohyb této ženy a své šetření směřují také k vozidlu a osobě řidiče, který ji srazil, nechal bez pomoci a ujel. Jaká byla příčina smrti ženy a jak závažná zranění ji řidič neznámého vozu způsobil bude zřejmé až po soudní pitvě, kterou kriminalisté nařídili.

V této souvislosti žádáme o pomoc i veřejnost. Silnice vedoucí od Liberce na Prahu – poblíž benzinové čerpací stanice Shell v Příšovicích – je velmi frekventovaná. Mohl si tak někdo všimnout ženy oblečené do tmavých tepláků, šedého svetru a bílých tenisek, ale mohl také někdo zahlédnout střet vozu s touto osobou. Jakékoliv informace policistům pomohou při objasňování neomluvitelného činu, v jehož důsledku přišla o život 47letá žena. Informace přijmou policisté na lince bezplatného tísňového volání 158.

[tiskovka]mjr. Bc. Vlasta Suchánková
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce