TOPlist

Žena zpronevěřila několik desítek tisíc, poté oznámila loupežné přepadení

Třicetiletá zaměstnankyně pošty oznámila dne 8. ledna loupežné přepadení pošty v obci Dolní Slivno. Přepadená žena uváděla, že na ni zhruba čtyřicetiletý maskovaný muž mířil pistolí a dožadoval se vydání hotovosti do připraveného igelitového pytle.

Ihned po přijetí oznámení policisté zahájili pátrací akci, do které bylo nasazeno několik policejních hlídek, psovod a policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování, kteří společně propátrávali okolí, vytěžovali svědky události a shromažďovali stopy.

Kriminalisté pracovali s verzí, že jde o smyšlené přepadení

Kriminalistům se však výpověď oznamovatelky nezdála příliš důvěryhodná, a tak začali pracovat i s verzí, že si žena mohla loupežné přepadení vymyslet. V průběhu prověřování skutečnosti vyšlo najevo, že tato zaměstnankyně pravděpodobně postupně zcizovala z pokladny pošty finanční prostředky přijaté od zákazníků a pro zakrytí své činnosti oznámila loupežné přepadení, které se ukázalo jako fiktivní.

Kriminalisté nyní ženě sdělili podezření z přečinu zpronevěry, za který může být odsouzena až k dvouletému trestu odnětí svobody.

por. Mgr. Lenka Sikorová

Inzerce