TOPlist

Žena zkolabovala na ulici, v těle převážela drogy

Ve středu krátce po třinácté hodině informoval zdravotní personál nemocnice na Praze 2 operátora tísňové linky 158, že záchranáři přivezli ženu, která v Revoluční ulici zkolabovala. Při vyšetření pak nalezli v jejich tělních dutinách celkem sedm válečků s bílou krystalickou látkou a v jejím příručním zavazadle jeden váleček této látky o hmotnosti necelých 200 gramů.

Žena byla v bezvědomí a nebyla schopná komunikovat, kriminalisté proto ihned mířili do nemocnice, aby urychleně zjistili bližší okolnosti případu. Speciální soupravou určenou k orientačnímu testu návykových látek se potvrdilo, že se jedná o drogu pervitin. Lékaři potom kriminalistům vydali všechny nalezené balíčky včetně jednoho, který se v cizince poškodil a způsobil ji kolaps. Zajištěné věci pak kriminalisté předali kolegům k odbornému zkoumání z odvětví chemie a fyzikální chemie.

Když se po několika hodinách zdravotní stav cizinky zlepšil, lékařům krátce sdělila, že si drogy opatřila ve Španělsku od neznámého muže a pak přicestovala letadlem do Prahy, kde měla další neznámé osobě zásilku předat. V zavazadle měla ovšem i cestovní pas čtyřleté holčičky, která zůstala ve Španělsku. Kriminalisté proto cestou mezinárodní spolupráce osloví tamní kolegy a požádají je o součinnost a prověření této informace.
Ve čtvrtek v dopoledních hodinách pak lékaři čtyřiatřicetiletou ženu propustili z nemocnice a kriminalisté ji okamžitě převezli na služebnu, kde ji sdělí podezření z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což ji hrozí až desetileté vězení. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, o kterém rozhodne soud.

Inzerce