TOPlist

Žena z Havlíčkobrodska prodávala padělky známých značek po internetu

Kriminalisté zahájili trestní stíhání pětadvacetileté ženy z Havlíčkobrodska, která měla přechovávat a nabízet k prodeji padělané výrobky různých značek. Žena je obviněna z trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením a hrozí jí až dva roky vězení.

Případ kriminalisté převzali na konci července letošního roku od Celního úřadu a začali ho prověřovat.

Podle zjištěných poznatků žena jako fyzická osoba v místě svého bydliště, ale i na jiných místech, přechovávala a nabízela k prodeji různé výrobky, které byly neoprávněně opatřeny ochrannými známkami vlastníků ochranných známek. Žena se činností zabývala od začátku roku 2014 zhruba do května letošního roku. Zboží jako bižuterii, textil nebo kosmetiku nabízela k prodeji prostřednictvím internetu i osobně. Zboží, o kterém věděla, že se jedná o padělky, nakupovala na různých místech, například i na tržištích.

Jednalo se o padělky, ženě hrozí až dva roky vězení

Při domovních prohlídkách byly zajištěny výrobky v celkové hodnotě přes 270 tisíc korun. Na základě odborných vyjádření bylo poté stanoveno, že se jedná o padělky známých značek.

Policejní komisař v tomto týdnu ženu obvinil z trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením. Veškeré okolnosti případu kriminalisté dále vyšetřují, obviněné v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dva roky, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

por. Bc. Monika Pátková

Inzerce