TOPlist

Žena volala na linku důvěry, že chce spáchat sebevraždu. Zaměstnala několik policejních hlídek

Jen několik minut po půlnoci přijalo policejní operační středisko oznámení z linky důvěry. Pracovníci této linky totiž již hodinu hovořili s ženou, která uváděla, že chce spáchat sebevraždu. Měla zkombinovat léky s alkoholem a nacházet se na rozhledně na jižní Moravě. Během hovoru přestávala žena komunikovat, jevila se ospalá.

Bez nadsázky se dá říci, že po volající ženě pátrali policisté z celé jižní Moravy. Pátrání bylo velmi obtížné, protože policisté měli velmi málo informací. Žena nechtěla sdělit, kde se nachází a hovořila jen v náznacích. Policisté na jihomoravském operačním středisku si lámali hlavu s kusými informaci, o jakou rozhlednu by mohlo jít, a vysílali hlídky k prověření všech rozhleden v okolí. Asi ve dvě hodiny ráno nastal obrat. Vyškovským policistům se podařilo zjistit pravděpodobnou totožnost volající ženy. Museli vzbudit lékaře, o kterém se žena zmínila. Nicméně stále jsme nevěděli, kde se žena nachází. Evidence také na ženu prozradily, že již v minulosti vyhrožovala sebevraždou a hledala ji policie. Z dosud získaných indicií se dalo předpokládat, že okruh pátrání se zaměří více na Vyškovsko. Velmi také zbystřili bučovičtí policisté, protože v jejich teritoriu měla žena pobývat.

Nakonec se ukázalo, že žena se nenachází na žádné rozhledně, dokonce se ani nepohybuje venku. Po třetí hodině ji vypátrali bučovičtí policisté, jak spí u své příbuzné, kde momentálně pobývá. Hlídka naměřila čtyřiatřicetileté ženě 1,9 promile alkoholu. Ženu jsme předali do péče lékařů. Její jednání bude řešeno v rámci přestupkového řízení.

Inzerce