TOPlist

Žena v Pardubicích chtěla možná odejít s deodorantem bez placení

Ve čtvrtek ve tři hodiny odpoledne se údajně mladá žena pokusila projít přes pokladnu s deodorantem v ruce, ale upozornil na ni bezpečnostní rám.

Odehrálo se to v nejmenované vietnamské prodejně, jejíž zaměstnanec se rozběhl za zákaznicí. Ta se k úmyslné krádeži nepřiznala. Ačkoliv údajně deodorant v hodnotě 55 korun schovávala v ruce za peněženkou a mířila sebejistě ke dveřím, krást prý nechtěla. V úmyslu, dle její obhajoby, měla porohlédnout si zboží za pokladnou.

Strhla se hádka

Na místě se strhla malá „hádka“ s personálem ke které byli přivolaní policisté. Žena si tvrdě stála za svým vyjádřením, ačkoliv postřehy tamních obchodníků byly naprosto odlišné. Vzhledem k této situaci nebylo možné situaci vyřešit na místě udělením blokové pokuty, ale vše bude předáno příslušnému správnímu orgánu k projednání. Pokud tam bude vina zákaznici uznána, k pokutě bude muset uhradit i zv. tisícikorunový správní poplatek.

Dokázat pravdu není snadné

Dokázat v takovémto případě pravdu není snadné. Když už nakupujete a musíte se se zbožím přiblížit k východu, požádejte prodavače o to, zda si doposud vybrané a nezaplacené zboží můžete položit na prodejní pult u pokladny, nebo ho seznamte se svým úmyslem, podívat se na další nabízený sortiment, který je vystaven u dveří. Stačí pár slov, jimiž předejdete velice nepříjemné situaci.

por. Bc. Eva Maturová

Inzerce