TOPlist

Žena v Brandýse nad Labem si vymyslela loupežné přepadení


Policisté v neděli 10. dubna vyjížděli v Brandýse nad Labem k přepadení mladé ženy. Důkladným vyšetřováním kriminalisté zjistili, že si ale všechno vymyslela.

Na začátku velmi věrohodně působící žena uvedla policistům, že ji neznámý pachatel oblečený do černých kalhot a černé mikiny s kapucí krátce před desátou hodinou večerní v ulici Ve Vrbičkách přepadl. Jednou ránou do zad ji porazil na zem a poté co vstala, vytáhl nůž a chtěl od ní mobilní telefon a peníze. V ten okamžik nikdo z policistů neměl žádný důvod vystrašené ženě nevěřit. Několik policejních hlídek začalo okamžitě propátrávat okolí a hledat pachatele. Na místo byl přivolán psovod se služebním psem, který se snažil zachytit stopu lupiče. Kriminalisté na místě provedli ohledání místa činu a policejní technik se snažil zajistit stopy, potřebné pro další vyšetřování. Přepadená dokonce sestavila identikit pachatele.

Chtěla být zajímavá

Díky velmi dobré práci kriminalistů, kteří v průběhu vyšetřování nashromáždili řadu důkazů, které však nezapadaly do výpovědi poškozené, se na konec ukázalo, že si celé přepadení osmadvacetiletá žena z naprosto nepochopitelného důvodu vymyslela. Přepadení nahlásila, protože chtěla být pro své okolí zajímavá.

Na začátku si s největší pravděpodobností vůbec neuvědomila, kolik policistů a kriminalistů bude přepadení vyšetřovat a kolik práce a času více než dvou desítek lidí přijde vniveč. Během času zbytečně vynaloženého tímto vyšetřováním, se všichni policisté i kriminalisté mohli věnovat jiným skutečným případům.

por. Bc. Eva Kropáčová

Inzerce