TOPlist

Žena se zákazem řízení a s drogami v autě ujížděla cizineckým policistům

Hlídka policistů z cizinecké policie v minulém týdnu zadržela jednadvacetiletou ženu, která se jim snažila ujet od silniční kontroly.

Policisté ve večerních hodinách prováděli kontrolu projíždějících vozidel v obci Terezín na Hodonínsku. Jedním z kontrolovaných mělo být také vozidlo Opel, které však na signál k zastavení nezastavilo a vysokou rychlostí začalo ujíždět směrem k obci Kobylí. Policisté začali ujíždějící vozidlo, které místy jelo až 180 km rychlostí a ohrožovalo protijedoucí vozidla, pronásledovat.

Po celou dobu jej měli na dohled a po zastavení v obci Kobylí k němu přispěchali. Ve světlech reflektorů ještě viděli, jak se někdo ze sedadla řidiče snaží přesednout na vedlejší sedadlo. Když k autu přistoupili, seděla na místě spolujezdce mladá žena s nohama nataženýma pod volantem. Policisté ji ztotožnili jako jednadvacetiletou ženu z Hodonínska, která má vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2015 za předchozí jízdy pod vlivem drog.

Mladá žena na výzvu policistů odmítla test na přítomnost drog v jejím těle stejně jako lékařské vyšetření, zda není těmito látkami ovlivněna. Policisté u ní nalezli plechové pouzdro s injekčními stříkačkami a tzv. psaníčko se sypkou hmotou. V další krabičce pak měla kulaté tablety s obsahem psychotropní látky a injekční stříkačky se zataveným hrotem s bílou krystalickou látkou.

Nalezené věci policisté podrobí odbornému zkoumání a poté rozhodnou, zda ženu obviní z držení drog. Do té doby však bude čelit obvinění z trestného činu Maření výkonu úředního rozhodnutí, za který by mohla být odsouzena až na dva roky odnětí svobody.

[tiskovka]por. Bc. Petr Zámečník
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce