TOPlist

Žena přišla s nabídkou výměny dřevěných oken za plastové. Pak okradla seniorku

Ve čtvrtek dopoledne navštívila neznámá žena devětaosmdesátiletou seniorku v jejím bytě v domě na ulici Jakoubka ze Stříbra v Olomouci. Žena seniorce nabízela výměnu dřevěných oken za plastové a při projednávání podrobností vstoupily obě do kuchyně. V této době však s největší pravděpodobností vešel otevřenými hlavními dveřmi do bytu neznámý pachatel, který prohledal vedlejší pokoj a odcizil zde uschované peníze.

Žena asi po 20 minutách byt opustila a seniorka později zjistila, že byla okradena o 14 750 korun. Olomoučtí kriminalisté se okolnostmi této krádeže zabývají a po zloději pátrají. Za přečin krádež hrozí pachateli dva roky za mřížemi.

Rada policie

Nikdy neotvírejte dveře, nevíte-li, kdo je za nimi. Do bytu vpusťte pouze ty, které dobře znáte. Do bytu si nikdy nevpouštějte cizí lidi. I na první pohled sympatický člověk nemusí mít vždy dobré úmysly. Pořiďte si dveřní panoramatické kukátko a pojistný řetízek. Panoramatické kukátko vám umožní vidět široký prostor za vašimi dveřmi a díky pojistnému řetízku můžete vyřídit některé záležitosti v relativním bezpečí. Nepůjčujte peníze cizím lidem a nedávejte ani žádné zálohy podomním prodejcům.

por. Mgr. Bc. Marie Štrbáková, DiS.

Inzerce