TOPlist

Žena odešla z nemocnice, hrozilo jí vykrvácení

Zdravotní sestra ze zlínské nemocnice oznámila v úterý před půl pátou odpoledne na linku 158, že z ambulance odešla osmadvacetiletá žena ze Zlínska, kterou přivezli záchranáři podnapilou v kolapsovém stavu. Zdravotníci jí zavedli permanentní žilní kanylu a hrozilo její vykrvácení. Žena byla ohrožena na životě.

Operační důstojník vyslal policejní hlídku do místa bydliště mladé ženy, kde ji nenašli. Nezjistili ani žádnou informaci o tom, kde by se žena mohla nacházet. Další hlídky prověřily vlakové i autobusové nádraží ve Zlíně, restaurační zařízení v jeho blízkosti, okolí nemocnice a nedaleké ubytovny.

Zaměstnala řadu lidí

Policisté dál tedy požádali o spolupráci také strážníky Městské policie Zlín. Po ženě tak pátrali i policejní psovodi, hledali na sídlišti Jižní Svahy a v chatových osadách ve Zlíně. Popis ženy dostali dokonce i řidiči městské hromadné dopravy. Mladá žena však nezvedala mobilní telefon a nebylo možné se dovolat ani jejímu kamarádovi.

Bylo prověřeno bydliště její matky, kde se od jejího známého policie dozvěděla, že mohla mladá žena odejít ke svému příteli, který bydlí na ulici Ševcovská. Tam ji policisté po několika hodinách hledání nakonec skutečně našli. Zjistili, že žilní katetr si vytáhla sama, nekrvácí ani není ohrožená na životě. Situaci konzultovali s lékařkou, která rozhodla, že pokud žena nemá zdravotní problémy, není nutná její hospitalizace.

nprap. Monika Kozumplíková

Inzerce