TOPlist

Žena nalezla pod autem blikající krabičku, vzala si ji k sobě a jela s ní přes půl Prahy

Pár minut po třinácté hodině přijal operátor tísňové linky 158 volání od strážníků Městské policie Praha, které oslovila řidička Toyoty s tím, že si na podvozku svého vozidla nalezla podezřelou, blikající krabičku.

Do Koněvovy ulice proto s podezřením na nález nástražného výbušného systému vyjeli policisté včetně pyrotechnika a psa, speciálně vycvičeného na vyhledávání výbušnin. Policisté z místního oddělení na Jarově okamžitě uzavřeli nejen bezprostřední okolí zaparkované Toyoty, al i ulici Ostromečskou a Lukášovu.

Přivolaný pyrotechnik nakonec zajistil blikající krabičku a potvrdil, že se nejedná o výbušninu, ale s největší pravděpodobností měla žena na vozidle připevněné sledovací zařízení. Žena se pak policistům svěřila s tím, že sledovací zařízení může mít na svědomí její partner.

Řidička pak ale policistům sdělila poměrně šokující informaci. Plastové krabičky s blikající diodou a dráty totiž nalezla už v Choceradské ulici na Praze 4, kde parkovala. Neznámý předmět poté z auta sama odstranila, uložila ho do kufru a odjela na Žižkov. Tam pak krabičku nosila v kabelce až do chvíle než potkala hlídku, které nález oznámila.

Policisté proto opětovně apelují na veřejnost, aby v případě takovýchto podezřelých nálezů okamžitě přivolala policejní hlídku prostřednictvím tísňové linky 158 a předešla tak neštěstí.

Jaká jsou tedy pravidla při nálezu podezřelého předmětu, majícího charakter zbraně, střeliva či výbušniny, shrnul v jednoduchých bodech preventista pražského krajského ředitelství por. Bc. Ladislav Beránek:
– pokud najdete takový předmět, ihned opusťte bezprostřední místo nálezu (kriminalistické stopy se při ohledání místa nálezu zajišťují i v okruhu několika metrů od nálezu),

– snažte se zamezit přístupu jiných osob k místu nálezu a zastavte veškeré práce v okolí nálezu (některé výbušniny se mohou iniciovat při otřesu či tlaku),

– ihned kontaktujte Policii ČR, nejlépe na tísňovou linku 158 a vyčkejte do příjezdu hlídky (neodcházejte, vaše informace mohou být pro nás velmi důležité).

Inzerce