TOPlist

Žena na Trutnovsku naletěla podvodníkovi, vylákal z ní peníze

Trutnovští policisté od 8. prosince 2015 pátrají po pachateli, který podvodem vylákal z jednadvacetileté dívky finanční hotovost devět tisíc korun.

Z výpovědi poškozené vyplynulo, že si na jednom internetovém bazaru vyhlédla mobilní telefon Apple iPhone 6 za devět tisíc korun. Dle pokynů předem zaslala peníze na účet, který jí podvodník sdělil po telefonu. Od té doby je jeho telefonní číslo i email nekontaktní a objednaný telefon samozřejmě neobdržela.

Policie žádá o pomoc možné svědky

Policie České republiky v Trutnově tímto žádá možného svědka, který dne 5. prosince 2015 v 18:37 hodin vybíral z bankomatu obchodního domu v Nové Karolíně v Ostravě finanční hotovost, aby ji z důvodu podání informací, které by mohli přispět k objasnění shora popsaného případu, kontaktoval na bezplatné lince 158 nebo přímo na Obvodní oddělení policie České republiky v Trutnově 974  539 651.

Současně žádá všechny občany, kteří by mohli k totožnosti muže a možná i hlasu, které jsou součástí uvedené zprávy uvést jakékoliv poznatky, aby policii opět kontaktovali na bezplatné lince 158 nebo na 974 539 651.

Buďte obezřetní!

V současné době si každý jedinec může ve stovkách obchodů pořídit za minimální poplatek anonymní dobíjecí platební kartu. Majitel těchto účtů je vždy neznámým subjektem!

Tyto karty hojně využívají a s určitostí využívat budou podvodníci, kteří nabízejí k prodeji jakékoliv zboží přes internet.

Policie České republiky v Trutnově tímto apeluje na všechny občany, kteří nakupují přes internetové prodejny, bazary a jiné portály, nechť jsou obezřetní a vždy si prodávajícího nejprve „proklepnou“.

nprap. Pižlová Šárka, DiS.

Inzerce