TOPlist

Žena měla být na Jihlavsku neznámými muži zatažena do auta. Není to pravda

Policisté služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jihlava reagují na informace zveřejněné v hlavních zprávách televize Nova, které vyvolaly značné znepokojení u veřejnosti. Odvysílaná reportáž obsahovala mimo jiné informaci, citace: „v neděli 10. ledna odpoledne neznámý muž nebo muži, to se přesně neví, zatáhli do svého auta mladou dívku a pokusili se ji znásilnit.“ Tato informace se nezakládá na pravdě.

V neděli 10. ledna, přijali policisté v ranních hodinách oznámení o pohřešování mladé ženy, která se ve stanovenou dobu nevrátila domů, a její příbuzní o ni měli obavu. Policisté začali po ženě okamžitě pátrat. Prověřovali její kamarády, místa, u kterých vznikl předpoklad, že by se tam mohla nacházet, zábavní podniky, obchodní domy a centra, další příbuzné. Kolem třetí hodiny odpoledne se mladá žena vrátila do místa bydliště a vzhledem k tomu, že byla ve špatném psychickém stavu, byla nejbližšímu příbuznými převezena na vyšetření do jihlavské nemocnice. Policisté začali okamžitě zjišťovat všechny důležité informace k důvodu, proč se nevrátila ve stanovenou dobu domů a kde tento čas strávila. Mladou ženu předběžně vyslechli. V současné době již mají policisté na základě šetření informace, kde se pravděpodobně nacházela. Tyto informace se ještě dále prošetřují. Na základě šetření, ale nevyplynulo, že by byla mladá žena zatažena do auta neznámými muži, kteří se jí pokusili znásilnit. Tato informace není pravdivá.

Dále bylo v odvysílané reportáži zmíněno sexuální napadení ženy, ke kterému došlo na začátku letošního roku na ulici Březinova v Jihlavě. Tento případ prověřují kriminalisté jako pokus o znásilnění. Muž podezřelý ze spáchání trestného činu byl na místě zadržen, případ kriminalisté v současné době prověřují, zjišťují a vyhodnocují jeho přesný průběh a veškeré související okolnosti.

por. Bc. Jana Kroutilová

Inzerce