TOPlist

Žena chová v zahradě devět psů, kteří se vzájemně napadají. Čeká ji vysvětlování

Ve středu 16. prosince ve tři hodiny odpoledne vyjížděla hlídka městské policie v Českých Budějovicích na oznámení o šarvátce dvou psů v zahrádkářské kolonii v Nových Hodějovicích. Strážníky po příjezdu na místo oslovil svědek události. Muž uvedl, že majitelka sousední zahrady chová větší počet psů a on byl nyní svědkem napadení mezi dvěma psy z této smečky  Muž se snažil psy hlukem vyplašit a dostat je tak od sebe. Dle jeho slov však šarvátku musela slyšet i samotná majitelka psů, která však na incident mezi svými psy nereagovala.

Strážníkům se vzápětí podařilo majitelku psů zastihnout přímo v zahradě. Dvaadvacetiletá žena na výzvu strážníků přivedla ukázat psa, který měl být v důsledku šarvátky zraněn. Jednalo se o mladou fenu rottweilera, která viditelně kulhala. Po bližší prohlídce strážníci zjistili, že fena má hluboké tržné rány v oblasti nohou a třísel. Žena přiznala, že k potyčce mezi jejími psy došlo již dříve. Strážníci se dozvěděli, že žena chová dokonce 9 různých plemen psů pohromadě. Ta očividně nebyla zraněním feny nijak překvapena.

Na dotaz strážníků, zda se chystala psa nechat ošetřit na veterinární klinice, uvedla, že to nepovažovala za nutné. Majitelka smečky nakonec na výzvu strážníků převezla zraněnou fenu k ošetření veterinárním lékařem. Zpráva o původu a rozsahu zranění bude podkladem pro další šetření celé věci správním orgánem.

Žena se bude zpovídat z přestupku podle zákona na ochranu zvířat proti týrání. Za přestupek jí hrozí pokuta do 50 tisíc korun a zároveň zákaz činnosti.

Mgr. Věra Školková

Inzerce