TOPlist

Zebra na Frýdeckomístecku – celý týden policisté dohlíží na bezpečnost

Preventivní projekt „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“ je Policejním prezidiem České republiky realizován od roku 2007 po celém území České republiky. Hlavním cílem projektu je preventivně působit na chodce a další účastníky silničního provozu,  zejména pak připomínat dodržování pravidel bezpečného přecházení vozovky, odbourávat mýty o absolutní přednosti chodců na přechodech pro chodce, radit jak správně vozovku přecházet.

Besedy zaměřené na BESIP

Také v našem okrese je projekt tento týden realizován. Zejména dopravní policisté se zaměřili především na přechody pro chodce a silnice v blízkosti základních škol a školských zařízení. Zde na vybraných místech připomínají dětem, ale i dospělým, zásady správného přecházení vozovky. Tématem je také připomenutí povinnosti chodců. V neposlední řadě chceme upozornit na dobrou viditelnost chodců, kterou lze zvýšit vhodnou barvou oblečení a doplňky z fluorescenčních materiálů, které prodlužují vzdálenost, na jakou může řidič chodce zaregistrovat. Součásti této kampaně je účast policistů na besedách se zaměřením na „BESIP“, ve školách i mateřských školkách, které nyní probíhají a budou probíhat nejméně do konce dubna.

Zebra radí:

  • Vozovku přecházej na přehledném místě, pokud je v blízkosti přechod pro chodce, použij ho!
  • Do vozovky smíš vstoupit po bezpečném rozhlédnutí. Pravidlo zní: 3x se rozhlédni: vlevo, vpravo, vlevo a rychle přejdi!
  • Vždy si počínej tak, aby řidič měl šanci zastavit vozidlo před přechodem pro chodce!
  • Do vozovky vstupuj, až když vozidla bezpečně zastaví, nikdy nevbíhej před jedoucí vozidla!

por. Mgr. Vlastimil Starzyk

Inzerce