TOPlist

Ze zařízení pro migranty v Bělé – Jezové se pokusilo utéct 50 uprchlíků

V azylovém zařízení ministerstva vnitra v Bělé – Jezové došlo ve čtvrtek v podvečer (před 19. hodinou) k incidentu, při kterém se vzbouřilo zhruba 50 až 60 běženců, kteří byli v tomto zařízení umístěni.

Tito lidé dokázali překonat dvoje oplocení, kdy mimo jiné vylomili branky. Běženci se dostali až k vnějšímu oplocení, kde jejich pokus o útěk zmařili policisté.

Do zařízení zamířily mimo jiné veškeré dostupné hlídky z okolních obvodních oddělení (například OOP Bělá pod Bezdězem, OOP Mnichovo Hradiště…), povolány byly hlídky dopravních policistů, konkrétně DI PČR Mladá Boleslav a o pomoc bylo požádáno také pražské operační středisko. To na místo vyslalo několik družstev Speciální pořádkové jednotky z Prahy a policejního psovoda se služebním psem. K místu zamířil také vrtulník LS PČR s termovizí.

Policistům se podařilo vyhrocenou situaci uklidnit a všechny osoby „nahnat“ zpět k objektu azylového střediska. Tam poté policisté tyto osoby přepočítali.

Jak nám sdělila tisková mluvčí cizinecké policie, část těchto osob nechtěla dovnitř do objektu a zůstala demonstrativně venku, kdy odmítala přijímat potravu s tím, že drží hladovku.

Část policistů se po uklidnění situace vrátila zpět ke své běžné činnosti. Na místě zůstala dvě družstva SPJ Praha, psovod a také hlídky OOP.

Inzerce