TOPlist

Ze zakukleného „teroristy“ v Pardubicích se vyklubal počítačový hráč

Kolegové z obvodního oddělení potkali v ulici Na Spravedlnosti zahaleného muže, v ruce držel dvě pistole a mířil před sebe.

Vše se odehrálo v okamžiku, kdy policejní hlídka odjížděla během pátečního odpoledne služebním vozidlem z budovy krajského ředitelství. Podezřelého zahlédla o několik metrů dál v úrovni pardubického úřadu práce. Jelikož si nikdo nemohl být jist tím, zda nejde o nebezpečného pachatele, okamžitě zastavili a pomocí hrozby střelnou zbraní muže „odzbrojili“. Až blízka bylo zřejmé, že to nejsou nebezpečné zbraně, ale obyčejné plastové hračky.

S plastovou pistolkou trénoval scénku počítačové hry

V tu dobu ještě neznámý muž vůbec netušil, co se děje. Během pár vteřin byl sveden na zem a na rukou měl opravdová služební pouta. Bylo evidentní, že ničemu nerozumí. Nerozumněl ani češtině, natož tomu, co se děje, proč je spoutaný u zdi jedné budovy. Šlo o 24letého občana cizí státní příslušnosti, který rozumí italsky a anglicky. Právě angličtina se stala „úředním“ jazykem, díky kterému se policisté dovězděli, proč se takto ozbrojený a zahalený „pachatel“ ulicí Na Spravedlnosti procházel.

Nepřipravoval se na žádné loupežné přepadení ani teroristický útok, ale pouze trénoval akční scénku počítačové hry. Mimo to si prý rád hraje na kovboje.

Po vysvětlení (na první pohled hrozivé situace), byl podezřelý z rukou policistů propuštěn.

por. Bc. Eva Maturová

Inzerce