TOPlist

Zdrogovaný muž v tramvaji napadal pracovníka dopravního podniku, zpacifikoval ho policista v civilu

Cestování ranní tramvají z brněnských Bohunic do centra se v neděli změnilo v nepříjemný zážitek pro jednoho ze zaměstnanců dopravního podniku, který brzy ráno jel v uniformě do práce. Začal jej totiž zcela bezdůvodně napadat šestatřicetiletý muž, který jej nejprve slovně urážel a od vulgarismů se zcela evidentně chystal přejít k činům, kdy poškozenému vyhrožoval, že „dělal box a popasuje se s ním.“

Fyzickému napadení však zabránil policista Speciální pořádkové jednotky, který v témže voze cestoval ve svém volnu. Agresivita útočníka se obrátila proti němu a mladík jej začal verbálně napadat a vyhrožovat fyzickým útokem. Na jedné ze zastávek se dokonce policistu pokusil vytlačit ven a pokračovat v napadání. Rychlá reakce policisty jej evidentně překvapila a během chvilky byl za pomoci profesionálně zvládnutých hmatů a chvatů zpacifikovaný na zastávce.

Odtud si jej převzali přivolaní kolegové k provedení dalších úkonů. Agresivní mladý muž nebyl pro policisty neznámou firmou. Překvapivý nebyl ani výsledek orientačního testu na omamné a návykové látky, který byl pozitivní nejen na cannabis, ale i amfetaminy a opiáty. Muž byl navíc pod vlivem alkoholu.

Po vystřízlivění v policejní cele si vyslechl obvinění hned ze dvou trestných činů – výtržnictví a násilí proti úřední osobě. V případě odsouzení mu hrozí až čtyři roky za mřížemi.

[tiskovka]mjr. Petra Vedrová
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce