TOPlist

Zdrogovaný mladík ujížděl, bylo třeba ho zastavit výstřely

Policisté z Obvodního oddělení Kaplice zažili v úterý odpoledne velmi dramatické chvíle, a to při pronásledování pachatele, který ujížděl s odcizeným vozidlem značky Nissan Patrol.

Policisté vyjeli do Malont na základě oznámení, že zde zaparkovaná vozidla obchází a prohlíží podezřelý muž. Následně již „běžela éterem“ informace, že muž ukradl terénní vozidlo značky Nissan Patrol a ujíždí směrem na Kaplici. První hlídka se snažila vozidlo zastavit na silnici vedoucí do Kaplice, řidič však na žádné znamení hlídky k zastavení nereagoval. Policisté zareagovali velmi pružně a další hlídka vytvořila před Kaplicí na silnici ze služebního vozidla zátaras.

Bylo třeba použít výstřely

Také policisté u zátarasu stavěli pronásledované přijíždějící vozidlo, bez výsledku. Na dvojčlennou hlídku policistů dokonce pachatel (30 let z Českokrumlovska) s vozidlem najížděl. Policisté proti vozidlu použili služební zbraně, podařilo se jim prostřelit pneumatiku a pachatel s vozidlem následně narazil do odstaveného nákladního automobilu.

Pachatele zadrželi a zajistili mu lékařské ošetření, při havárii utrpěl drobná zranění. Při orientačním testu zjistili, že je pod vlivem drog.

Podle stylu pachatelovi jízdy hrozilo nebezpečí, že muž ohrozí životy a zdraví chodců a řidičů v Kaplici, kterou chtěl pravděpodobně projet. Toto nebezpečí se policistům podařilo dobrou prací odvrátit. Nikdo další nebyl při služebním zákroku zraněn.

Kriminalisté zadrženého pachatele vyšetřují pro podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě a pro neoprávněné užívání cizí věci.

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner

Inzerce