TOPlist

Zdrogovaný a opilý muž se zákazem řízení ujížděl policistům v cizím autě

Ze spáchání trestných činů a několika přestupků je podezřelý řidič, který se snažil ujet policejní hlídce. Řízení vozidla nezvládl a havaroval. Policisté zjistili, že muž řídil pod vlivem alkoholu i drog a má uložený zákaz řízení. Dále není majitelem vozidla, které řídil, a policisté budou zjišťovat, za jakých okolností se k automobilu dostal. Muže policisté zadrželi, je podezřelý ze spáchání dvou trestných činů, které policisté prověřují, dále šetří také spáchané přestupky.

Ve středu 1. července si policejní hlídka těsně po desáté hodině večer všimla v obci Želiv podezřelé jízdy vozidla Daihatsu. Automobil se policisté rozhodli zastavit a zkontrolovat. Řidič vozidla, ale na znamení policistů k zastavení nereagoval a začal z místa ujíždět. Automobil jel vysokou rychlostí ve směru na obec Vitice. Policisté za vozidlem ihned vyjeli a řidiče dále vyzývali k zastavení světelným signálem, na toto ale nereagoval a ujížděl ve směru na obec Lhotice. Při jízdě přejížděl přes celou šíři vozovky a bránil tak policistům v jeho předjetí.

U rybníka Strašák chtěl ujíždějící řidič odbočit na polní cestu, dostal ale s vozidlem smyk, který nezvládl, a havaroval v křoví mimo silnici. Policisté okamžitě běželi zjistit stav řidiče. Muž neměl zranění, které by si vyžádalo lékařské ošetření. Vzhledem k jeho agresivnímu jednání mu policisté nasadili pouta.

Zjistili, že řidičem je devětadvacetiletý muž, který řídit vozidla nesmí. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 0,88 promile alkoholu, opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu 0,91 promile alkoholu v dechu. Dále se řidič podrobil zkoušce, zda není ovlivněn jinou návykovou látkou, test byl pozitivní na marihuanu. Při kontrole policisté zjistili, že muž nevlastní řidičské oprávnění a od letošního března má uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu jednoho roku. Policisté muže zadrželi a převezli ho na oddělení policie. Muž se dále podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál. Dále provedli policisté kontrolu vozidla, zjistili, že nemá platnou technickou prohlídku a doklady k němu řidič nepředložil. Místo havárie ohledali, zadokumentovali a provedli šetření.

Devětadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, dále policisté také zjišťují, zda se nedopustil ještě přečinu neoprávněného užívání cizí věci. Případ policisté dále prověřují. Muž je podezřelý z řady dopravních přestupků a také přestupku proti veřejnému pořádku. Přestupky policisté také dále šetří.

Inzerce