TOPlist

Zdrogovaní mladíci ujížděli v kradeném autě policistům na Chrudimsku

V minulých dnech došlo na silnicích Chrudimska k pronásledování odcizeného vozidla.

Youtube Video
Podívat se na video

Všímavá hlídka policistů z Obvodního oddělení Chrudim zaznamenala ve čtvrtek v noci ve městě vozidlo Volvo, o kterém byla přesvědčena, že je nahlášeno jako odcizené. Proto se ho kolegové rozhodli v Chrudimi, v ulici Čáslavské, zastavit a zkontrolovat. Ač řidič s vozidlem zastavil, ve chvíli, kdy policista přicházel k vozidlu, sešlápl plyn a začal ujíždět.

Tím začala přibližně 35 kilometrů dlouhá honička z Chrudimi přes Bylany, Heřmanův Městec, Stojice, Bukovinu u Přelouče, Podhořany u Ronova až do Čáslavi. Řidič během zběsilé jízdy uháněl rychlostí až 200 km/hod. Trasu dlouhou přibližně 35 kilometrů ujel za asi 14 minut.

Klec spadla až ve středních Čechách v obci Čáslav, kde se chrudimským policistům podařilo osádku vozidla, pod hrozbou střelné zbraně, zadržet. Ve vozidle jeli dva mladíci, řidič, ve věku 23 let a spolujedoucí ve věku 21 let. Oba byli zásahem policistů udiveni, neměli pocit, že by něco provedli. Nutno ještě dodat, že řidič má již několikrát vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel a jak řidič, tak jeho spolujedoucí měli pozitivní testy na omamné a psychotropní látky. Dechová zkouška u řidiče byla negativní.

Policisté zahájili úkony v trestním řízení a trest mladíka jistě nemine. Vozidlo bylo opravdu odcizené a to několik dní před honičkou v obci Heřmanův Městec.

Je obrovské štěstí, že se během této splašené jízdy nikomu nic nestalo. Záznam z divoké jízdy silnicemi Pardubického a Středočeského kraje je přiložen zde pod článkem.

Inzerce