TOPlist

Zdravotní stav cizinky zraněné při explozi v Horních Měcholupech je stabilizovaný Téma týdne

Vietnamka zraněná při středečním výbuchu nálože v osobním voze v Horních Měcholupech je stále hospitalizována ve vinohradské nemocnici. Její stav se však lepší.

Žena ve středu dopoledne nastoupila v pražské Milánské ulici do svého zaparkovaného vozu Škoda Octavia, přičemž nevědomky iniciovala explozi nástražného výbušného systému. Ten zabudoval do palubní desky vozu neznámý pachatel, pravděpodobně poté, co se do vozu vloupal. Žena pak například otočením volantem, nebo sešlápnutím pedálu iniciovala explozi.

Po výbuchu žena utrpěla vážná zranění a popáleniny, kdy musela být připojena na umělou plicní ventilaci a uvedena do umělého spánku. Posádky RZP a RV ZZS HMP pak ženu transportovaly do vinohradské nemocnice, kde se nachází popáleninová klinika s těmi nejlepšími specialisty.

Žena již byla podle našich informací přeložena na klasické popáleninové oddělení, protože se její zdravotní stav lepší. Její stav je stabilizovaný a je mimo ohrožení života. Utrpěla především popáleniny v oblasti nohou, ale také v oblasti hlavy a rukou.

Po pachateli tohoto činu kriminalisté stále pátrají. Případ vyšetřují jako trestné činy vraždy ve stádiu pokusu, obecné ohrožení a poškozování cizí věci.

V pátek večer pak zamířili kriminalisté do Horních Měcholup znovu. Prohledat museli i druhé vozidlo, které žena užívala. Mělo totiž otevřené boční okno.

Inzerce