TOPlist

Žďárští kriminalisté rozkryli síť drogových dealerů. Trestně stíhaných je 24 osob!

Kriminalisté na Žďársku odhalili distributorskou síť, výsledkem je zadržení čtyřiadvaceti osob podezřelých z distribuce drog. Stáří zadržených je v rozmezí osmnácti a čtyřiatřiceti let.

Na zadržení pěti osob se podíleli kromě kriminalistů z oddělení obecné kriminality také policejní psovodi se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání drog. V rámci domovní prohlídky bylo zajištěno téměř sto padesát gramů pervitinu, kolem sto padesáti kusů tablet extáze, více jak sto gramů marihuany a finanční hotovost převyšující částku devadesát tisíc korun. Hodnota drog, které by tak bez včasného zásahu kriminalistů skončily mezi jednotlivými uživateli, je vyčíslena na částku převyšující hranici tří set tisíc korun. Zadržením pěti dealerů drog však práce kriminalistů neskončila. Následovalo odhalení zbývajících článků distributorské sítě. Na základě shromážděných důkazů kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřiadvaceti osob.

Třiadvacet osob, je podezřelých z toho, že od listopadu loňského roku distribuovaly hlavně na území Velkomeziříčska a Žďárska drogy, a to zejména pervitin, ale i extázi a marihuanu. Dvaadvacetiletý muž, který je obviněný ze spáchání zločinu, má na svědomí jejich obstarávání, přechovávání a jejich následnou distribuci k dealerům, a v některých případech i k jejich koncovým uživatelům. V jednom z případů prodal postupně dalšímu dealerovi během čtyř měsíců kolem sta gramů pervitinu, za což inkasoval částku přes sto dvacet tisíc korun.

Obviněno je 23 osob ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Těm hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Dále je zahájeno trestní stíhání dvaadvacetiletého muže, který byl pro tento trestný čin obviněný ze spáchání zvlášť závažného zločinu. V tomto případě se trestní sazba pohybuje od dvou do deseti let.

Žďárští kriminalisté případ dále vyšetřují.

 

 

 

Inzerce