TOPlist

Žďársko: Dvojice pachatelů odcizila v chatkách a stanech věci za 150 tisíc


Žďárským kriminalistům se podařilo objasnit několik případů krádeží v rekreačních objektech a stanech. Dva třiačtyřicetiletí muži, kteří krádežemi způsobili škodu přes 150 tisíc korun, už byli obviněni z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody.

Peněženku, videokameru i mobil…

Policisté na Žďársku prověřovali v loňském roce několik případů krádeží věcí v rekreačních oblastech. Na konci července tehdy neznámý pachatel vnikl do odemčené chatky v rekreačním středisku v obci Milovy a odcizil peněženku, videokameru a mobilní telefon. Dva dna poté došlo ke krádeži v autokempu u obce Vlachovice a v nedalekém kempu v katastru obce Fryšava pod Žákovou horou. Pachatel vnikl celkem do čtyř stanů a jednoho obytného přívěsu a odcizil peněženky, mobilní telefony, elektroniku a podobně. Další rekreanti nahlásili krádeže v září a opět k nim došlo v Milovech. Během dvou nocí pachatel vnikl do pěti rekreačních chat. V některých z nich spali jejich obyvatelé, ani to však zloděje neodradilo. Z chat odnesl vše, co mu přišlo pod ruku, jako peněženky, fotoaparáty nebo třeba sportovní oblečení.

Dojíždějí na Žďársko za prací

Policisté všechna místa ohledali a kriminalistický technik zajistil stopy. Případy policisté prověřovali pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. Na případech začali pracovat také kriminalisté, kteří postupně na základě získaných poznatků a vyhodnocení stop vytipovali podezřelé. Ve čtvrtek 17. března kriminalisté ve spolupráci s Jednotkou pro ochranu jaderné elektrárny Dukovany podezřelé dopadli.

„Jedná se o dva třiačtyřicetileté muže, kteří na Žďársko dojíždějí za prací. Oba se k činům přiznali a to nejen ke skutkům z loňského roku, ale také ke dvěma krádežím z dubna a června roku 2014“, sdělil vedoucí žďárských kriminalistů npor. Radek Uhlíř.  Tehdy kradli v ubytovně a třech chatkách, opět v Milovech. Celková škoda, kterou krádežemi způsobili, tak přesáhla částku 150 tisíc korun. „Veškeré odcizené věci prodali a peníze použili pro vlastní potřebu,“ dodal npor. Uhlíř.

Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání obou mužů pro přečiny krádeže a porušování domovní svobody. Obvinění, kteří do současné doby nebyli soudně trestáni, jsou stíháni na svobodě. Za uvedené trestné činy jim hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let.

por. Bc. Monika Pátková, komisař

Ilustrační foto

Inzerce