TOPlist

Zastala se bitého psa, bylo z toho napadení

K incidentu došlo dne 23. 1. 2016 kolem 16.15 hodin při jízdě tramvají linky číslo 4 ve Slezské Ostravě (poblíž zastávek na trase „Hranečník“ „U Hradu“).

Podezřelí měli být upozorněni 33letou cestující, aby neubližovali psovi. Zvíře měli sebou podezřelí, pes byl připoután na vodítku a měl nasazen náhubek. Podezřelí jej měli bít a kopat. Muži na ženino upozornění měli zareagovat nejprve vulgarismy, nato měli napadnout 41letého muže, cestujícího se ženou. Poškozeného napadli také údery pěstmi do obličeje, muž byl shozen ze sedadla a dále napadán.

Po muži napadli i řidičku tramvaje

Ataku se snažila zabránit řidička tramvaje, která se po zastavení vozu postavila mezi poškozené a útočníky. I řidička byla následně napadena, rovněž údery a čelila též verbálním výhrůžkám a vulgarismům.

Žena měla vyběhnout z vozu ven a snažit se zatelefonovat o pomoc, pronásledována jedním z podezřelých. Ataky verbální i fyzické, údery do hlavy pokračovaly. Poté byla cestující vhozena zpět do tramvaje. Útok pokračoval sejmutím náhubku psovi a povelem k ataku vůči poškozeným. 41letý muž utrpěl zranění, jež si vyžádá dobu léčení pravděpodobně delší sedmi dnů. Ženy – cestující a řidička – zranění neutrpěly.

V tramvaji cestovalo více osob. Proto policisté žádají svědky, kteří s nimi dosud nekomunikovali, aby je kontaktovali na lince 158. 

Vyšetřování incidentu pokračuje

Nutno dodat, že krátce po činu vypátrali a zadrželi policisté oddělení hlídkové služby tři podezřelé muže ve věku 21 až 23 let, kteří z místa incidentu odešli. Po shromáždění důkazů zahájil ostravský policejní komisař trestní stíhání mužů pro přečiny ublížení na zdraví, výtržnictví a nebezpečné vyhrožování.

Vyšetřování okolností skutku i nadále pokračuje. I proto je vítána pomoc svědků.

Závěrem lze dodat, že odvahu prokázala v loňském roce i jiná řidička trolejbusu, která čelila ataku. Žena byla za svůj čin oceněna viz //www.policie.cz/clanek/oceneni-hrdinu.aspx.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková

Ilustrační foto

Inzerce