TOPlist

Zásahová jednotka zpacifikovala obviněného násilníka, který si chtěl vzít život

V pražské Novodvorské ulici řešily ve středu hlídky MO PČR a PMJ Praha muže, který si v bytě držel nůž u krku a vyhrožoval sebevraždou.

Protože ani vyjednávání ze strany policie nikam nevedlo, byl povolán vyjednavač Speciální pořádkové jednotky Praha. Ani přes veškeré úsilí se však muži nedařilo rozmluvit jeho čin. Policisté se navíc dozvěděli, že se jedná o pachatele brutálního útoku z Veletržní ulice, ke kterému došlo v srpnu letošního roku, a za který již byl muž obviněn. Soud však muže za pokus o vraždu neposlal do vazby, nicméně ho propustil na svobodu, kde čekal na soudní líčení.

Tento fakt museli vzít policisté v potaz, a tak byla na místo přivolána pražská Zásahová jednotka, včetně dalšího vyjednavače.

Okolí domu a jeho útroby již v tu chvíli zajišťovali policisté z místního oddělení, OHS Praha IV. a PMJ Praha. Policisté ze Zásahové jednotky zamířili ke dveřím do bytu a také na lešení opravovaného domu. V pravý čas vnikli do bytu, včetně násilného vstupu oknem (po lešení). Za užití donucovacích prostředků byl muž na místě zajištěn. Při zákroku použili policisté ze zásahové jednotky mimo jiné pyrotechniku.

Muže poté policisté předali do péče záchranné služby.

VIDEO ze srpnového pokusu o vraždu, kterého se tento muž dopustil, naleznete na našem YT kanále zde: //www.youtube.com/watch?v=gEiBH7P7xZQ

Inzerce