TOPlist

Zásahová jednotka zadržela vařiče pervitinu přímo při činu

Kriminalisté ze čtvrtého oddělení obecné kriminality z Prahy III., kteří se zaměřují na drogovou problematiku, úspěšně zrealizovali akci RAVO.

Youtube Video
Podívat se na video

Díky dlouhodobé „mravenčí práci“ se jim podařilo zadržet muže podezřelého z neoprávněné výroby a distribuce omamných a psychotropních látek. Osoba, která byla v hledáčku policistů desítky týdnů, v průběhu roku opakovaně vyrobila, prodala nebo nabídla psychotropní látku a to pervitin. Veškerá nezákonná aktivita podezřelého se konala převážně u něj doma na Černém mostě, ale také i v ostatních částech hl. m. Prahy a ve Středočeském kraji.

Pomyslnou stopku dali kriminalisté podezřelému začátkem června. Ve spolupráci se zásahovou jednotkou vstoupili policisté do bytu. Ze strachu před zásahovou jednotkou z místnosti, ve které zrovna „vařil“ pervitin vyskočil muž z okna svého bytu ve zvýšeném přízemí. Zde jej však zadrželi připravení detektivové za užití donucovacích prostředků.

Při domovní prohlídce bytu bylo nalezeno v upraveném pokoji, který muž kamufloval rekonstrukcí, laboratorní sklo, různé chemikálie a další příslušenství na výrobu pervitinu. Dále policisté nalezli 20 gramů čistého pervitinu připraveného k prodeji a také přes 300 gramů tzv. mokrého pervitinu před usušením. Velkým udivením pro otrlé kriminalisty bylo to, že podezřelý muž manipuloval s nebezpečnými látkami hned vedle pokoje, kde spaly jeho dvě malé děti a jeho těhotná přítelkyně.

V tomto případě kriminalisté zasadili citelnou ránu distribuci a výrobě pervitinu nejen v rámci Černého Mostu, ale i mimo Prahu. Za tento zločin hrozí muži po případném odsouzení až deset let odnětí svobody.

Inzerce