TOPlist

FOTO: Zásahová jednotka postřelila v Jirkově muže, který držel jako rukojmí ženu

V úterý kolem 22,30 hodin proběhl policejní zákrok proti nebezpečnému pachateli. Událost se stala na okraji Jirkova na Chomutovsku. Policisté zásahové jednotky byli nasazeni k zadržení muže (r. nar. 1971) podezřelého z několika závažných trestných činů násilného a mravnostního charakteru. Muž měl v tu dobu u sebe ženu (r. nar. 1980), kterou dva dny držel jako rukojmí. Při příjezdu policistů si chtěl podezřelý vynutit volný odchod a přitom s dlouhou sečnou zbraní v ruce vyhrožoval likvidací poškozené.

Policisté zásahové jednotky nebezpečného muže zneškodnili v okamžiku, kdy hrozilo bezprostřední ohrožení života poškozené. Díky profesionálnímu zákroku byl ženě zachráněn život. Nedošlo ani k jejímu zranění.

Podle policejního šetření byl 41letý muž podezřelý z trestných činů znásilnění, zbavení osobní svobody, vydírání a braní rukojmí. Skutků se měl dopustit v posledních 14 dnech na Chomutovsku. Věc je nadále v šetření.

Policejní zákrok s použitím služební zbraně, při které došlo k úmrtí 41letého muže, byl podle standardního postupu předán Generální inspekci bezpečnostních sborů.

no images were found

Inzerce