TOPlist

Zásahová jednotka celní správy (SON) zadržela na Karvinsku distributora pervitinu

Na jaře loňského roku bylo na základě operativních informací zahájeno příslušníky Generálního ředitelství cel, Celní protidrogové jednotky, trestní prověřování skupiny osob z Karvinska, které se měly zabývat nelegální distribucí metamfetaminu pervitin, včetně jeho následného vývozu na Slovensko. V rámci případu bylo zadokumentováno, že hlavní organizátor, 30 letý muž z Doubravy, prodával ve velkém rozsahu pervitin dalším odběratelům z Karviné a okolí a dále občanům Slovenska, kteří následně drogu nelegálně vyváželi na Slovensko.

Po vyhodnocení situace a ve spolupráci s Policií ČR, Služba kriminální policie a vyšetřování, Územní odbor Karviná, bylo počátkem měsíce února v časných ranních hodinách přistoupeno k závěrečně realizaci pachatelů drogové trestné činnosti. Zásahovou jednotkou Celní správy (SON) byl zadržen hlavní organizátor v místě svého pobytu v Doubravě. Následně byli zadržení další čtyři muži podílející se na páchání této trestné činnosti. U těchto osob byly provedeny domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor a pozemků včetně vozidel. V rámci prohlídek byly zajištěny věcné a listinné důkazy, dále dvě osobní vozidla, 170 800 korun a 1 540 zlotých jako výnosy z trestné činnosti, 330 440 kusů cigaret různých značek bez platné tabákové nálepky a 34 kg řezaného tabáku. Pokud by se tyto tabákový výrobky dostaly na trh, stát by přišel na daních o 850 000 korun.

Na základě informací získaných v rámci tohoto případu a následné spolupráci s Policií Slovenské republiky, se na podzim loňského roku slovenským policistům podařilo zadržet jednoho ze slovenských kurýrů, který z naší republiky na Slovensko převážel 70 gramů pervitinu.

Celý případ včetně vozidel, hotovosti, zboží a pachatelů byl předán orgánům Policie ČR a je nadále v šetření.

Inzerce