TOPlist

Zapomenutý telefon může dostat jeho nálezce až na rok do vězení

Případ zapomenutého telefonu prošetřovali od začátku listopadu policisté z místního pražského oddělení na Masarykovo nádraží.

Třetího listopadu přišla žadatelka o práci do jednoho business centra v ulici Na Florenci. Tam se ve vestibulu budovy usadila na sedačku a čekala, až na ní přijde řada. V celé situaci zřejmě sehrála svou roli žadatelčina nervozita, neboť posléze odešla na zmiňovaný pohovor, kdy ale svůj mobilní telefon zapomněla na zmiňované sedačce.

Jak policisté následně ze záběrů bezpečnostních kamer zjistili, mobil si zanedlouho přisvojila žena, která vešla do budovy.

Ta si ho všimla ve chvíli, kdy si ze stolku brala jakési tiskoviny. Na záběrech je vidět, že sice na chvilku měla tendenci telefon odevzdat na recepci budovy, ale tento záměr si ve vteřině rozmyslela.

Mobil schovala a pokračovala, jako by ho nenašla

Mobil žena pak bleskurychle uschovala do zmiňovaných tiskovin a  pokračovala dále do budovy, jako by nic.

S ohledem na cenu telefonu, která dosahovala téměř třináct tisíc korun, začali policisté událost okamžitě prošetřovat pro podezření z trestného činu.

A pachatelku tohoto deliktu se jim podařilo takzvaně ‚ustanovit‘ za poměrně krátkou dobu. Nutno podotknout, že k tomu nemalou měrou přispěly velice kvalitní záběry bezpečnostních kamer (viz přílohy v odkazu pod článkem). Na základě popsaného zahájil posléze vyšetřovatel úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu zatajení věci proti třiatřicetileté ženě, u které byl předmětný mobil posléze i nalezen.

V určitém slova smyslu smutnou tečkou příběhu je, že si mobilní telefon popsaným způsobem přisvojila žena, která je povoláním lektorkou etiky a mezilidského chování.

Buďme pozornější ke svým věcem i v předvánočním shonu

V tomto období plném předvánočního shonu je ale na místě apelovat na každého jednoho z nás, abychom byli pozornější vůči svým osobním věcem.

Jednak tím předejdeme tomu, že právě mobilní telefon, nebo jinou cennost někde zapomeneme, ale také můžeme touto obezřetností předejít tomu, že se staneme obětí například kapsáře, nebo jiného nenechavce.

por. Mgr. Tomáš Hulan

Inzerce