TOPlist

Zadržení při sobotním shromáždění na Václavském náměstí


Na sobotní odpoledne bylo do horní poloviny Václavského náměstí svoláno shromáždění, na které kvůli dodržování veřejného pořádku dohlíželo několik desítek policistů a městských strážníků. Při proslovech jednoho z řečníků bylo pracovníky Magistrátu hlavního města Prahy konstatováno, že jeho projev překročil rámec zákonů České republiky. Z toho důvodu bylo těmi samými pracovníky shromáždění v souladu se zákonem rozpuštěno a podezřelý řečník policisty zadržen. Šestatřicetiletý muž následně skončil na policejní služebně, kde byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin podněcování k nenávisti vůči skupině obyvatel nebo omezování jejich práv a svobod. Muž byl následně po vyslechnutí propuštěn.

Policisté čelili útoku

Vzhledem k tomu, že dvě další osoby dál toto shromáždění organizovaly, přestože bylo rozpuštěno, skončily také na policejním oddělení pro podezření z přestupkového jednání. Na Václavském náměstí byl také zajištěn jeden muž, který neuposlechl výzvy policisty, aby opustil vyhrazený prostor, a pro přestupkové jednání také skončil na oddělení. Policisté také museli čelit útoku jednoho muže, který na ně zaútočil pěstmi. Ten byl za použití donucovacího prostředku, konkrétně slzného plynu, zadržen a nyní bude čelit podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě.

Závěrem nutno zmínit, že pět policistů bylo některými agresivními účastníky tohoto shromáždění zraněno a muselo vyhledat lékařské ošetření.

por. Bc. Jan Daněk

Inzerce