TOPlist

Začíná lovecká sezóna – policistky provádí kontroly v terénu

KLADENSKO – Všichni kontrolovaní měli zbraně i doklady v pořádku, nikdo nepožil alkoholické nápoje.

Policejní hlídka v sobotu 7. listopadu 2015 v časných ranních hodinách zavítala na Unhošťsko. Nejprve se policistky vydaly zkontrolovat myslivecké sdružení sídlící v oblasti Unhošť Štoka. Tam pracovnice  odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál před připravovaným honem zkontrolovaly téměř dvacet honců v jejich myslivecké chatě. Dále se během dopoledne vydaly do obce Kyšice, Bratronice a Hostouň, kde honci už byli v polích a lesích. V terénu zkontrolovaly policistky přes čtyřicet osob. U všech účastníků honu prověřily, zda mají u sebe předepsané doklady, a to platný lovecký lístek, průkaz zbraně, zbrojí průkaz a doklad o zaplaceném pojištění. V neposlední řadě byla provedena kontrola technického stavu zbraní. Samozřejmostí byla i dechová zkouška na požití alkoholických nápojů, před i během lovu.

V těchto akcích budou policisté pokračovat i během následujícího období a to proto, že právě začíná lovecká sezóna a čas mysliveckých honů. Je nutné, aby účastníci těchto podniků dodržovali veškerá bezpečnostní pravidla související s používání zbraní a chránili také život, zdraví a majetek ostatních občanů.

Policie ČR upozorňuje občany, aby se zbytečně nevystavovali možnosti střelného poranění a nevcházeli na místa, kde probíhají hony a uposlechli pokynů pořadatele honu.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
PČR Kladno

Inzerce