TOPlist

Zachránili život muži, který se chtěl oběsit, po dvou měsících je napadl a poplival

Napřed mu zachránili život a on je zurážel a poplival. Sebevrah, kterého českotěšínští strážníci odřezali, když se chtěl na střeše nákupního centra oběsit na dlouhém biči, jim nakonec ještě vykopl okno ve služebním autě.

„V sobotu v 17:40 byla hlídka přivolána do restaurace poblíž přehrady Hrabinka, kde podnapilý a agresivní 34letý muž napadal ostatní hosty zařízení. Po příjezdu se podnapilý dal na útěk směrem k přehradě, byl dostižen a vyzván k nastoupení do služebního vozidla. Muž začal na strážníka plivat a vulgárně mu nadávat, proto hlídka použila donucovací prostředky a muži nasadila pouta,“ uved ředitel Městské policie Český Těšín Petr Chroboczek.

Agresora hlídka převezla do nemocnice, kde lékař rozhodl o převozu na PaZS Karviná. Během celého převozu se podnapilý muž choval velmi vulgárně, nadával strážníkům, vyhrožoval jim právníkem a také jim sdělil, že zabije je i členy jejich rodin. Ve vozidle kolem sebe plival a olizoval interiér vozu.

Během jízdy, zhruba 500 metrů před mostem přes Olši v Karviné, si muž lehl na záda a dvakráte kopl do bočního okna vozidla a rozbil je. Ze svého výkonu se ještě hlasitě radoval.

Po příjezdu na PaZS stačil ještě zurážet zdejší sestřičku. Po sundání pout se pokusil znovu o útěk a chtěl udeřit strážníka. Provedená dechová zkouška ukázala 2,60 promile alkoholu.

Je paradoxem, že se jedná o stejného muže, který 8.6.2013 vyhrožoval sebevraždou na střeše Kauflandu. Za jeho záchranu, kdy se profesionálnímu hasiči podařilo odpoutat jeho pozornost na tak dlouho, aby se policisté mohli zezadu připlížit, skočit na něj a odřezat smyčku taženou kolem krku, byli dva strážníci, policista a hasič oceněni starostou Českého Těšína.

Inzerce