TOPlist

Záchranáři zachraňovali 15letého chlapce, který se nadýchal zplodin při požáru

Záchranáři ZZS MSK zasahovali ve středu 3.9. odpoledne u požáru v Třinci. Operační středisko záchranné služby bylo před šestnáctou hodinou kontaktováno s informací o požáru bytu s tím, že na místě události se nalézá jeden zraněný. Na pomoc byla ihned vyslána třinecká posádka rychlé lékařské pomoci, zásahu se účastnil také vrtulník letecké záchranné služby.

Patnáctiletý chlapec byl v okamžiku příjezdu záchranářů při vědomí, jeho stav však svědčil pro intoxikaci zplodinami hoření a zasažení dýchacích cest. Lékař ZZS musel vzhledem k život ohrožujícímu postižení pacienta uvést do umělého spánku, zajistit jeho dýchací cesty a připojit jej k přístrojem řízené ventilaci.

K misi vzlétl vrtulník letecké záchranné služby, který chlapce přepravil z Třince na heliport ZZS v Ostravě –Zábřehu, odkud byl sanitním vozidlem transportován do Městské nemocnice v Ostravě-Fifejdách a předán na tamním urgentní příjmu.

Následně na místě události znovu zasahovala lékařská posádka ZZS, a to u sedmasedmdesátiletého muže. Postižený neutrpěl fyzické zranění při požáru, ale jevil známky akutní stresové reakce. Posádkou byl ošetřen, a protože jeho stav nevyžadoval transport do zdravotnického zařízení, záchranáři jej ponechali na místě události.

[tiskovka]PhDr. Lukáš Humpl
Tiskový mluvčí
ZZS MSK[/tiskovka]

Inzerce