TOPlist

Začalo to pootevřenými dveřmi…

Poškozené a pootevřené dveře jednoho z ostravských bytů byly na počátku prověřování okolností přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Vzhledem k faktu, že v místě byly zjištěny okolnosti nasvědčující možnému výskytu konopí, byla věc oznámena policistům.

Při domovní prohlídce byla zajištěna domácí pěstírna (tzv. indoorová) s rostlinami se znaky konopí setého. Policisté zadrželi podezřelou 25letou cizinku, která doznala pořízení věcí nutných k pěstování konopí v zahraničí, instalaci i provozování pěstírny. Rostliny již žena ovšem nestačila zpracovat.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání 25leté ženy pro přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ve stadiu pokusu. Pachateli činu hrozí trest odnětí svobody od jednoho do pěti let.

Nebylo to jediné místo…jinde žena tvrdila, že pěstuje orchideje

Jiné pěstírny byly letos v Ostravě zajištěny také při dalších nestandardních situacích. V dubnu žena odůvodňovala rostliny tvrzením pěstování orchidejí, poté co byli původně policisté přivoláni k agresivně jednajícímu muži v bytě. Impulzem k jinému prověřování byla informace dítěte, které „zaujala“ zvláštní skříň, ve které se svítilo, a uvnitř byly zelené rostlinky, které smělo zalít.

K tématu toxiproblematiky lze připomenout kampaň „Bereš? Zemřeš!! – obrazový i zvukový spot naleznete na:

ZDE

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková

Inzerce