TOPlist

Zabarikádovaný muž vyhrožoval, že se zastřelí, do bytu vnikla zásahová jednotka

Pražská policie přijala ve středu večer oznámení o muži, který měl mít sebevražedné úmysly a nacházel se v bytě v ulici Slovinská v pražských Vršovicích.

Na místo vyjely nejbližší hlídky PČR. Muž však odmítal otevřít dveře. K místu dále dorazily posádky RZP a Inspektor provozu ZZS HMP a také jednotka HZS Praha.

Muž komunikoval výhradně po sociální síti Facebook. Protože hrozil, že se zastřelí a nastala tak důvodná obava, že může být ozbrojen, bylo rozhodnuto o odvolání hasičů.

Na místo bylo povoláno družstvo SPJ Praha, které je vybaveno dlouhými střelnými zbraněmi a balistickou ochranou. Na místě zasahovaly také hlídky PMJ Praha (vybaveny prakticky stejně) a povolána byla také zásahová jednotka. Akci velel velitel z PMJ Praha. K místu následně dorazila také výjezdová skupina SKPV z obvodního ředitelství.

Policisté zajistili okolí bytu. Poté, co muž odmítal uposlechnout výzvy policistů, rozhodl velitel akce o násilném vstupu do bytu. Do toho vnikla pražská zásahová jednotka, která zajistila opilého muže. Ten byl po výslechu převezen do nemocnice.

Policisté u muže nenašli žádné zbraně. Hájil se tím, že neslyšel žádné klepání…

Inzerce