TOPlist

Za těžké ublížení na zdraví muži z Ostrova hrozí až desetiletý trest

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání 46 letého muže z Ostrova, kterého obvinili ze spáchání přečinů Porušování domovní svobody, Nebezpečné vyhrožování a zvlášť závažného zločinu Těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu.

Takového jednání se měl dopustit ve čtvrtek kolem jedné hodiny ráno v Ostrově. Pod záminkou vyzvednutí svých věcí vylákal z bytu poškozenou 39-letou ženu a poté vniknul dovnitř bytu. Zde nejprve začal poškozenou slovně napadat vulgárními výrazy a poté opakovaně i fyzicky několika údery do obličeje. Při tomto chytil ženu za vlasy a táhl jí za ně do vedlejší místnosti, kde jí opět fyzicky napadal a situaci přiostřil vytažením nože z kapsy. Na pomoc ženě přispěchal její spolubydlící, který se snažil agresorovi nůž z ruky vyvrátit, přičemž ten mu vyhrožoval zabitím a několikrát na něj s nožem zaútočil s úmyslem jej zasáhnout. Při tom jej zasáhl do ruky, kdy mu způsobil tržnou ránu, která si vyžádala lékařské ošetření v nemocnici, stejně jako poraněná žena. Obviněný muž pak z místa utekl.

Policisté muže po několika hodinách zadrželi. Státnímu zástupci podali na obviněného muže podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby. Na rozhodnutí soudu si prozatím počká v policejní cele.

V případě prokázání viny mu tak za uvedené jednání hrozí trest odnětí svobody až na deset let, neboť úmyslně způsobil jinému těžkou újmu na zdraví.

nprap. Zuzana Týřová

Inzerce