TOPlist

Za pouhých 20 minut dopadli policisté pachatele loupežného přepadení

Dne 19. prosince kolem 6.30 nahlásila 21 letá žena loupežné přepadení, jehož se stala sama obětí na cestě do zaměstnání v Mánesově ulici v České Lípě. Policisté pachatele dopadli dvacet minut po přijetí oznámení.

Ve čtvrtek kolem půl sedmé ráno procházela 21 letá žena Mánesovou ulicí v České Lípě do zaměstnání do průmyslové zóny v Dubici. Když se ocitla za viaduktem, uslyšela za sebou kroky. Necítila se proto bezpečně a tak zrychlila chůzi, v tu chvíli se zrychlily i kroky za ní. Když se pak otočila, uviděla před sebou mladíka s kapucí na hlavě. Ten ji popadl za ruku a snažil se jí z ramene sundat kabelku. Žena mu ji vydat nechtěla a začala se s ním o ni přetahovat, to ale jen do té doby, než jí pohrozil, že má u sebe nůž a může jí ublížit. Pak kabelku pustila a on s ní utekl.

Žena okamžitě vytočila tísňovou linku 158 a přepadení nahlásila. Policisté na místo bleskově vyjeli a pachatele zadrželi do dvaceti minut po přijetí oznámení. Jedná se o 24 letého Českolipana. Ten se nyní nachází v policejní cele, kde si počká na vypracování usnesení o zahájení jeho trestního stíhání pro zločin loupeže. Za ten ho soudce může poslat do vězení až na 10 let. Vzhledem k tomu, že v poslední době páchá opakovaně trestnou činnost, jejiž společenská nebezpečnost neustále stoupá, podá vyšetřovatel podnět k jeho vzetí do vyšetřovací vazby. Závažnost případu potvrzuje i skutečnost, že u něj policisté při zadržení zajistili nůž, kterým své oběti hrozil. Vyšetřovatel se důvodně domnívá, že by na svobodě ve své trestné činnosti pokračoval.

[tiskovka]por. Bc. Ivana Baláková
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce