TOPlist

Z Thomayerovy nemocnice utekl zvlášť nebezpečný vězeň

Během úterních odpoledních hodin uprchl z nemocnice v pražské Krči čtyřiačtyřicetiletý, zvlášť nebezpečný vězeň (Jan Novák), kterého do tamního zdravotnického zařízení eskortovala Vězeňská služba ČR k lékařskému vyšetření.

Do pátrací akce se okamžitě zapojily nejrůznější hlídky z okolí včetně policistů ze speciální pořádkové jednotky, kriminalisté výjezdové skupiny nejen z obvodního, ale i krajského ředitelství, a detektivové specializující se na pátrání po osobách. K nemocnici dorazili i psovodi se speciálně vycvičenými psy a policisté nyní společnými silami opravdu velmi intenzivně propátrávají široké okolí. Hledaný je vysoký 188 až 190 centimetrů, střední postavy. Má světlou pleť, hnědé vlasy delší než na fotografii z března letošního roku a modré oči.

Oblečený byl do vězeňského oděvu – pyžama žluté barvy a pruhovaného modrobílého županu. Na nohou měl pantofle. Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po tomto odsouzeném muži. Ve vězení si odpykával trest odnětí svobody za brutální loupeže a kriminalisté tak nevylučují, že by mohl být ke svému okolí nebezpečný.

V době útěku sice nebyl ozbrojený, nicméně detektivové upozorňují, že už si zbraň mohl opatřit a nebude se zdráhat ji použít. Důrazně proto apelujeme na veřejnost, aby se muže nesnažila v žádném případě zadržet, ale okamžitě volala na tísňovou linku 158 a pohyb hledaného ohlásila policistům.

AKTUALIZACE 14.12.2014 – Jan Novák byl dopaden středočeskou policií.

Inzerce