TOPlist
Inzerce

Z převráceného návěsu utekli po nehodě býci, pobíhali přitom po silnici

Na silnici I/19 vedoucí z Tábora do Pelhřimova u odbočky na Pacov došlo v úterý v dopoledních hodinách k dopravní nehodě nákladního automobilu převážejícího živé býky.

Nehoda byla na operační středisko nahlášena minutu před 9. hodinou. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Tábor, svolány byly také jednotky SDH obcí Chýnov a Dolní Hořice. Průzkum na místě ukázal, že z převráceného a nehodou poškozeného vleku, ve kterém bylo celkem 19 býků, se již šest volně pohybuje po silnici. V nákladním voze, který zůstal nepoškozený, zůstalo dalších 10 kusů dobytka.

Hasiči ve spolupráci s policisty vozovku v místě nehody uzavřeli. Následně pak postavili jak výjezdovou hasičskou techniku, tak i další dva nákladní vozy, které k nehodě přijely, tak, že utvořily jakousi ohradu. Zabránili tak tomu, že býci by utekli ze silnice na volné prostranství.

Jejich odchyt by tak byl mnohem obtížnější. Pomocí nastavovacích žebříků, které použili jako zátarasy, pak všechny volně pobíhající býky usměrnili.

Když se pak na místo dostavil náhradní vůz, bylo do něj vehnáno a přeloženo všech 29 býků. Zásah pak pokračoval převrácením vleku zpět na kola a odtažením mimo vozovku. Ta byla následně hasiči umyta od výkalů a vysypané podestýlky.

Velitel zásahu na místě spolupracoval s pracovníky okresní veterinární správy z Tábora.

Inzerce