TOPlist

Z pohřešované je obviněná. Převedla si na svůj účet cizí peníze

Policisté nejdříve pátrali po mladé ženě jako po pohřešované, o kterou se bojí rodina. Další den stejnou osobu však komisař obvinil ze zpronevěry za více jak půl milionu korun.

V pondělí minulý týden oznámila paní na obvodním oddělení, že od pátku pohřešuje svoji čtyřiadvacetiletou příbuznou, která nepřišla do zaměstnání a nepodala o sobě doposud žádnou zprávu. Kolegové vyhlásili pátrání a slečnu intenzivně hledali. Telefon měla vypnutý a ani nikdo z jejího nejbližšího okolí netušil, kde by mohla být a zda je živá a zdravá.

Přístup k cizím penězům se jí stal osudným

Mladá žena se sama ozvala druhý den a ihned bylo zřejmé, proč se skrývala. Zaměstnavatelka zjistila, že bylo z jejich účtu převedeno téměř půl milionu korun a zmizelo více jak dvacet čtyři tisíc korun v hotovosti z pokladny. Jako účetní měla přístup jak k provozní hotovosti, tak účtům. V období od poloviny listopadu loňského roku měla postupně odcizit hotovost a v pondělí 11. ledna měla třikrát převést finance organizace na svůj bankovní účet.

Policie se souhlasem státního zástupce zajistila hotovost na účtu. Chybělo několik tisíc korun, protože žena měla povolený kontokorent, který vyčerpala.

Komisař sdělil ženě obvinění za zpronevěru a soud ji za toto protiprávní jednání může uložit až pětiletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Hana Kaizarová

Inzerce