TOPlist

Z mostu nad D1 někdo házel kameny, policisté po pachateli pátrají

Ve čtvrtek 28. ledna krátce po 13. hodině přijali policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina na lince tísňového volání 158 oznámení od řidiče, který projížděl s vozidlem Ford Tranzit po dálnici D1 ve směru na Brno. Řidič oznámil, že někdo hodil z mostu nad dálnicí na 104. kilometru kámen na jeho vozidlo. Kámen rozbil čelní sklo u toho vozidla.

Řidič dokázal na vzniklou situaci velmi dobře zareagovat a vozidlo zastavit. Ke jeho zranění ani nikoho dalšího nedošlo.

Vše může mít fatální následky – i pro pachatele

Na místo vyjely okamžitě policejní hlídky, ale pachatele se prozatím zadržet nepodařilo. Mělo s jednat o osobu v tmavě zelené bundě s kapucí na hlavě. Policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově, kteří případ šetří,  zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů výtržnictví, pokusu o ublížení na zdraví a poškození cizí věci.

Hmotná škoda na poškozeném vozidle dosáhla částky 7 000 korun. Po pachateli pátrají policisté. Takové jednání ze strany pachatele může mít fatální následky, protože po dálnici projíždějí vozidla vysokou rychlostí a je zde velice silný provoz, takže každý takový případ by mohl skončit vážnou dopravní nehodou s tragickými následky.

mjr. JUDr. Dana Čírtková

Foto PČR

Inzerce