TOPlist

Z auta někdo násilím sundal botičku nasazenou za špatné parkování, poté ji hodil do rybníka

Přestupek v dopravě – porušení zákazové značky řešili strážníci z Prahy 14 nasazením technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla – lidově také „botičky“.

V rámci hlídkové činnosti si hlídka městské policie v ulici Vajgarská všimla špatně zaparkovaného vozidla vínové barvy. Protože v okolí nebyl nalezen uživatel vozidla, nasadili na vozidlo „botičku“. Svědky události byli dva rybáři, kteří chytali ryby u Kyjského rybníka.

Po několika hodinách si jiná hlídka strážníků všimla, že se na původním místě „obuté“ vozidlo nenachází. V okolí se hlídce technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla nepodařilo nalézt.

Rybáři, kteří celou situaci od začátku sledovali, strážníkům sdělili, že slyšeli, jak je s vozidlem manipulováno. Za nedlouho poté uslyšeli spadnout do vody těžký předmět. Na základě provedené kontroly databáze vozidel strážníci zjistili majitele vozidla a v okolí jeho bydliště prověřili, zda se tam nenachází vozidlo vínové barvy. Prohlídka okolí se vyplatila. Poškozený levý nárazník svědčil o tom, že „botičku“ z vozidla někdo násilně sundal.

Vzhledem k tomu, že se jedná o majetek městské policie, požádali strážníci z Prahy 14 své kolegy z Poříčního útvaru, zda by se po poškozené botičce v Kyjském rybníku „nepodívali“. Celou událostí se bude také dále zabývat Policie ČR.

Inzerce